شنبه, 5 اسفند , 1396 برابر با Saturday,24 February,2018
افزایش فشارها و شکنجه های وحشیانه علیه زندانیان سیاسی بلوچ در زندان مرکزی زاهدان

افزایش فشارها و شکنجه های وحشیانه علیه زندانیان سیاسی بلوچ در زندان مرکزی زاهدان

زندان مرکزی زاهدان یکی از قرون وسطایی ترین زندانهای رژیم ایران است که زندانیان در آن به شکل وحشیانه ای مورد شکنجه ، آزار و اذیت جنسی و رفتارهای ضد انسانی قرار میگیرند .
فعالین سیاسی که با یورش ماموران وزارت اطلاعات  دستگیر می شوند ماه ها در سلولهای انفرادی قرار داده می شوند و با شکنجه های قرون وسطایی مواجه هستند همچنین مورد شکنجه های جنسی به منظور در هم شکستن آنها بکار برده می شود که علیرغم گذشت  ماه ها  از این شکنجه ها هنوز هم  شدیدا در رنج هستند .اسامی کسانی که مورد شکنجه های وحشیانه قرار گرفتند به قرار زیر است .

۱ـ زندانی سیاسی عبدالمجید پایدار حدودا ۳۰ ساله  و مراد محمد ده بلوچ   مدتها در شکنجه های  اداره اطلاعات تحت شکنجه بودند از جمله شکنجه های جسمی استعمال شیشه های نوشابه گرم  که هنوز از این شکنجه در رنج هستند این ۲ زندانی  در چابهار ۶ ما پیش دستگیر شدند  و اخیرا به بند ۶ زندان مرکزی زاهدان منتقل شدند.

۲ـ زندانی سیاسی بلوچ عبدالخالق شاهوزهی ۳۲ ساله ساکن شهر زاهدان است . این زندانی سیاسی ۷ سال است که دستگیر و در زندان بسر می برد . وی به حکم ضد بشری اعدام محکوم شده و به مدت ۲ ماه است که از هرگونه تماس تلفنی و ملاقات با خانواده اش محروم می باشد.

۳ـ عبدالله قنبر زهی ۲۵ ساله ، حدودا ۱ ماه پیش دستگیر شد . او اکنون در بند قرنطینه  زندان زاهدان زندانی می باشد .

چاپ این مطلب
به اشتراک بگذارید