شنبه, 5 اسفند , 1396 برابر با Saturday,24 February,2018
بیش از یک ماه ممنوع الملاقات برای زندانی سیاسی مهدی مغربی در زندان تربت جام

بیش از یک ماه ممنوع الملاقات برای زندانی سیاسی مهدی مغربی در زندان تربت جام

زندانی سیاسی مهدی مغربی از فعالین عرب اهواز در زندان تربت جام بیش از یک ماه است به دلایل نامعلوم ممنوع الملاقات شده است. وی هم اکنون نزدیک به دو سال است که در زندان تربت جام محبوس است.

خانواده مهدی معربی در طی این دو سال فقط یک بار موفق به ملاقات حضوری با آن شدند. یک ماه قبل برادر این زندانی سیاسی برای دیدارش از اهواز به تربت جام آمد که با ممانعت مسئولین زندان مواجه شد. دلیل محرومیت از ملاقات مشخص نشده است .

 مهدی معربی(شاخی) متولد ۱۳۷۱ فارغ التحصیل از دانشگاه  دزفول در سال 1394 توسط اداره اطلاعات همراه با 17 جوان اهل حمیدیه دستگیر شد. و در بی دادگاه انقلاب شعبه دو به ریاست قاضی زارعی به اتهام محاربه و اقدام علیه امنیت ملی به سی سال زندان و تبعید در خرم آباد محکوم شد.

بر اساس گفته نزدیکان وی این زندانی سیاسی اهوازی مدت ۱۸ ماه در اداره اطلاعات اهواز تحت شکنجه های شدید جسمی و روحی قرار گرفت به طوریکه پای او را با دریل برقی سوراخ کرده بودند.

مهدی معربی پس از انتقال به زندان خرم آباد از دوستان خود محمود غابشی 20 ساله (محکوم به ده سال) و علی زمانی(عبیداوی) 22 ساله (محکوم به بیست و پنج سال) جدا شده و او را به زندان تربت جام انتقال دادند.

خانواده این زندانی سیاسی همانند خانواده های دیگر متهمین این پرونده مجبور به مهاجرت از شهر خود شده و هم اکنون در کوی صیاحی اهواز زندگی می کنند.

چاپ این مطلب
به اشتراک بگذارید