چهارشنبه, 27 دی , 1396 برابر با Wednesday,17 January,2018
حمایت زندانی سیاسی عقیدتی حمزه درویش از قیام سراسری مردم ایران از زندان گوهردشت کرج

حمایت زندانی سیاسی عقیدتی حمزه درویش از قیام سراسری مردم ایران از زندان گوهردشت کرج

” درود بر شرف و غیرت جوانان ایران زمین

مردم ایران زمین بارها در طول تاریخ به جامعه جهانی ثابت کرده است که هرگز زیر بار ظلم و ستم هیچ ظالمی نمیرود.
و حقوق دمکراتیک و شهروندی خود را از رهبران دیکتاتور ظالم خواهد گرفت. و ما به همین دلیل که شما به خیابان آمدید در زندان هستیم .
حق گرفتنی است و فقط پایداری و ایستادگی می خواهد.
درود بر شما جوانان غیرتمند ایران که پایداری و ایستادگی را به جهانیان نشان میدهید.
حمزه درویش ـ زندان گوهر دشت

 

 بیشتر بدانید.
پیشتر این زندانی سیاسی – عقیدتی پس از انتقالش به سالن 10 زندان گوهردشت از وضعیت خود چنین نوشته بود :
حمزه درویش 24 ساله متواد شهرستان تالش (گیلان ) فرزند اول خانواده و زندانی زندان رجایی شهر هستم . که حدود یک ماه است ما را به سالن 10 که مشهور است به سالن سیاسی ها انتقال داده اند . کم و بیش و دورادور یک سری صحبتها در رابطه با ظلمی که به زندانیان سالن سیاسی ها شده بود شنیده بودم ولی این شنیده ها برای من غیر قابل درک بود ولی اکنون خودم در همان سالن هستم و جز دیوار و موکت چیز دیگری مشاهده نمیکنم و تمام اموال زندانیان سیاسی مثل تلویزیون ، یخچال ، فرش و قلم و قرآن که با هزینه شخصی خودشان و با مجوز رئیس وقت زندان خریده بودند به انبار اندرزگاه انتقال داده و توسط مسئولین و رئیس زندان اقدام به فروش اموال زندانیان کرده اند که هیچ ارگانی از جمله قوه قضائیه به این ظلم و ستم تاکنون پاسخی نداده است .

در سالن زندانیان سیاسی از حداقل امکانات مثل آب گرم و وسایل گرمایشی محروم میباشند و حتی رئیس زندان از دادن روزنامه به این سالن خودداری میکند و حتی تمامی کتابها و مجله ها به غارت برده شده است و مشکلات دیگری چون تهویه هوا ، فروشگاه ، هواخوری و کتابخانه و … وجود دارد و اکنون زندانیان سیاسی از حق برخورداری تماس با خانواده های خود که حق طبیعی و مشروع آنها است محروم هستند و روز بروز مشکلات روحی و روانی زندانیان بیشتر و بیشتر میشود . و کسی از مسئولین جمهوری به اصطلاح اسلامی حاضر و قادر به این ظلم و ستمی که در زندان رجایی شهر به ما میشود نیست .
ولی در عوض تمام اتاقها و سالن پر از دوربین و دستگاههای شنود میباشد که لحظه به لحظه حرکت زندانیان زیر زره بین میباشد . که همین خود باعث شکنجه روحی میباشد و همچنین اکثر زندانیان سالن سیاسی زندان رجایی شهر به اعدام و حبس ابد و حکم های سنگین بالای 10 سال میباشند . فردی در این سالن دیده ام که 13 سال پیش در سن 17 سالگی به حبس ابد محکوم شده و اکنون 13 سال از عمرش به تباهی رفته است .
اکنون سوال اینجاست که 17 ساله ای که حق رای دادن ندارد چرا باید به اعدام و یا حبس ابد محکوم شود ؟ و یا دوستان مسیحی و بهایی و سندیکاهای کارگری و سازمان مجاهدین و حزب دمکرات و اهل سنت و بقیه دوستان به بهانه های واهی و پوچی چون ” اقدام علیه امنیت ملی ” به اعدام و حبسهای سنگین محکوم شد ند در حالی که هریک از این دوستان خواستار اولیه ترین حقوق دموکراتیک و شهروندی خود از جمهوری به اصطلاح اسلامی بودند .
و در کلام آخر میخواهم بگویم که به صورت صد در صد حقوق بشر و حقوق اولیه یک زندانی در این سالن زیر پا گذاشته شده . از کلیه نهادها و شخصیتها و سازمانهای مدافع حقوق بشر درخواست میکنم که به وضعیت حقوق اولیه این سالن رسیدگی کنند .
 حمزه درویش

چاپ این مطلب
به اشتراک بگذارید