شنبه, 5 اسفند , 1396 برابر با Saturday,24 February,2018
حمایت ۳۲تن از رهبران و مسئولان اتحادیه‌های کارگری انگلستان از زندانیان سیاسی

حمایت ۳۲تن از رهبران و مسئولان اتحادیه‌های کارگری انگلستان از زندانیان سیاسی

رهبران اتحادیه‌های کارگری با صدور بیانیه‌یی، از خواست کارگران به‌ویژه کارگران و معلمان زندانی و زندانیان سیاسی در حاکمیت رژیم آخوندی حمایت کردند و خواستار آزادی کلیه زندانیان سیاسی در ایران شدند…..

یک هیأت از مقاومت ایران درصد و چهل ونهمین کنگره سالانه سراسری اتحادیه‌های کارگری انگلستان که در شهر برایتون در جنوب این کشور برگزار شد، شرکت کرد و با شماری از رهبران اتحادیه‌های کارگری انگلستان درباره شرایط وخامت‌بار کارگران و سرکوب فعالان حقوق کارگران و معلمان در ایران دیدار و گفتگو کرد.

به‌دنبال این دیدارها، رهبران اتحادیه‌های کارگری با صدور بیانیه‌یی، از خواست کارگران به‌ویژه کارگران و معلمان زندانی و زندانیان سیاسی در حاکمیت رژیم آخوندی حمایت کردند و خواستار آزادی کلیه زندانیان سیاسی در ایران شدند.

صد و چهل ونهمین کنگره سالانه اتحادیه‌های کارگری انگلستان با شرکت نمایندگان دهها اتحادیه کارگری انگلستان، اسکاتلند و ایرلند در مرکز کنفرانسها در شهر برایتون در (جنوب انگلستان) برگزار شد. در خلال جلسات این کنگره هیأت مقاومت ایران با دبیرکل و معاونین کنگره و هم‌چنین رهبران تعدادی از بزرگترین اتحادیه‌های کارگری انگلستان ملاقات، و پیرامون سرکوب کارگران در ایران، به‌ویژه وضعیت کارگران زندانی در رژیم آخوندی گفتگو کرد.
بیش از 30تن از رهبران اتحادیه‌های کارگری انگلستان، شامل دبیرکل و رئیس اتحادیه‌های کارگری که میلیونها عضو در سراسر انگلستان را شامل می‌شوند، با صدور بیانیه مشترکی، انزجار خود را از اقدامات سرکوبگرانه رژیم علیه مدافعلن حقوق‌بشر در ایران، زندانیان سیاسی و کارگران و معلمان زندانی ابرازکردند

مسئولان اتحادیه‌های کارگری انگلستان دولت این کشور را فراخواندند تا رفتار ضدانسانی رژیم با زندانیان سیاسی به‌ویژه فعالان کارگری را محکوم کند و از خواسته‌های قانونی آنان حمایت کند. امضا کنندگان خواستار آزادی فوری و بی‌قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی در ایران شدند.

بیانیه 32تن از رهبران و مسئولان اتحادیه‌های کارگری انگلستان در حمایت از زندانیان سیاسی

ما نگرانی عمیق خود را نسبت به شرایط جسمی وخیم دهها زندانی سیاسی از جمله زندانیان عقیدتی در زندان رجایی شهر (گوهردشت) را ابراز می‌کنیم، که به‌مدت 42روز در اعتراض به شکنجه و رفتار غیرانسانی در زندان در اعتصاب‌غذا بوده‌اند که نشان‌دهنده رفتار بی‌رحمانه رژیم ایران با مدافعان حقوق‌بشر و فعالان اتحادیه‌های مستقل است.

در بخش دیگری از بیانیه رهبران و مسئولان اتحادیه‌های کارگری انگلستان، با اشاره به اقدامات سرکوبگرانه رژیم علیه زندانیان سیاسی و ممانعت از تظاهرات مسالمت‌آمیز، نقض آزادی تجمع و آزادی بیان و آزادی تشکیل اتحادیه‌های مستقل کارگری آمده است

ما دولت انگلستان را فرامی خوانیم این رفتار غیرانسانی و تحقیر کننده با زندانیان سیاسی و فعالان کارگری را محکوم کند و روی رژیم ایران فشار آورد تا بیدرنگ به خواسته‌های مشروع زندانیان سیاسی تن دهد.

ما هم‌چنین دولت انگلستان را فرا می‌خوانیم که خواهان آزادی فوری و بی‌قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی، مدافعان حقوق‌بشر و فعالان کارگری شود که از ابتدا نیز نباید پشت میله‌های زندان قرار می‌گرفتند.

هم‌چنین اتحادیه معلمان انگلستان حکم زندان معلم زندانی اسماعیل عبدی دبیرکل سندیکای معلمان ایران را محکوم کرد. اتحادیه معلمان انگلستان در فصل نامه خود در این باره نوشته است

کریس کییتز، دبیرکل اتحادیه معلمین انگلستان، ضمن محکوم کردن این بی‌عدالتی طی فراخوانی به دولت انگلستان خواستار افزایش فشار بر مقامات رژیم ایران به‌منظور آزادی سریع و بدون قید و شرط این معلم زندانی شد. دبیرکل اتحادیه معلمان انگلستان هم‌چنین خواستار احترام به حقوق معلمان از جمله حق آزادی عضویت در اتحادیه‌های معلمان شده است

چاپ این مطلب
به اشتراک بگذارید