چهارشنبه, 27 دی , 1396 برابر با Wednesday,17 January,2018
سه زندانی سیاسی بلوچ در بی دادگاه زاهدان به اعدام محکوم شدند .

سه زندانی سیاسی بلوچ در بی دادگاه زاهدان به اعدام محکوم شدند .

به گزارش رسیده ، در تاریخ  ۱۷ آبانماه از طرف شعبه ۲ دادگاه انقلاب زاهدان حکم ضد بشری وغیر انسانی اعدام به زندانیان سیاسی اسماعیل شه بخش ۲۴ ساله ، درمحمد شه بخش ۳۰ ساله و حیات الله نوتی زهی ۲۶ ساله  ابلاغ شد. این ۳ زندانی سیاسی توسط مامور وزارت اطلاعات فردی بنام قاضی سرگل زایی بدون داشتن حق وکیل و دفاع از خود به اعدام محکوم شدند.

لازم به ذکر است که این ۳ زندانی سیاسی در تیرماه سال ۱۳۹۴ درشهرستان  میرجاوه مورد یورش مامورین اطلاعات سپاه پاسداران قرار گرفتند و به مدت ۴۳ روز با دست بند و پابند در سلولهای انفرادی زندانی بودند . آنها جمعا به مدت ۴ ماه در شکنجه گاه اداره اطلاعات زاهدان تحت شکنجه های وحشیانه قرار داشتند . سپس بازجویان آنها را از سلولهای انفرادی وزارات اطلاعات خارج و به سلولهای انفرادی بند قرنطینه زاهدان منتقل نمودند. این ۳ زندانی سیاسی به مدت ۸ ماه از داشتن حق ملاقات و هر گونه تماس تلفنی با خانواده های خود محروم بودند و هم اکنون بعد از ۲ سال و نیم بلاتکلیفی در زندان مرکزی زاهدان به اعدام محکوم شده اند.
زندانیان سیاسی حیات الله نوتی زهی و اسماعیل شه بخش در بند ۳ زندان مرکزی زاهدان و درمحمد شه بخش در بند ۵ زندان مرکزی زاهدان بسر می برند.

چاپ این مطلب
به اشتراک بگذارید