شنبه, 5 اسفند , 1396 برابر با Saturday,24 February,2018
شکنجه گران زندان اردبیل، زندانی دیگری را به میله پرچم زنجیر کردند .

شکنجه گران زندان اردبیل، زندانی دیگری را به میله پرچم زنجیر کردند .

رفتارهای کثیف و ضد انسانی شکنجه گران زندان اردبیل برای خفه کردن صدای اعتراض زندانیان نسبت به کمبودهای زندان و درهم شکستن روحیه سایر زندانیان بار دیگر یک زندانی را که به نداشتن جای خواب اعتراض کرده بود مورد ضرب و شتم قرار داده و سپس او را برای ساعتها در هوای سرد اردبیل به میله پرچم در حیاط زندان زنجیر کردند.

یک زندانی به نام بهنام امیری فرزند اسلام محکوم به 3 سال زندان  پس از اینکه از بند جوانان به بند ۵ این زندانی منتقل شد در اعتراض به نبود جای خواب توسط مسئولین زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفت. این ضرب و شتم توسط رئیس زندان  و رئیس بند صورت گرفت که بسیار عمل شنیع است . مضروب شدن این زندانی و اعتراض مجدد او اینبار با توسل به خودزنی وی را به همراه داشت.

دژخیمان زندان بعد از کنترل او و بدون رسیدگی به جراحاتش وی را به میله پرچم حیاط زندان  در هوای سرد و بدون پوشش کافی زنجیر کردند .  مسئولان زندان به زندانیان گفته اند زمانی که این زندانی به بند بازگردانده شد کسی اجازه دادن جای خواب به این زندانی را ندارد.

پیشتر نیز زندانیان سیاسی بلوچ : افشین زینالی، عباس علیپور و محمد صابر ملک‌ رئیسی نیز  با دستبند و پابند در حیاط این زندان به میله بسته شده بودند.

محمد صابر ملک‌ رئیسی زندانی سیاسی بلوچ چندی پیش در نامه ای سرگشاده به حسن روحانی براینکه به مدت ۱۴ ساعت در هوای سرد اردبیل با دستبند و پابند در حیاط این زندان به میله بسته شده، تاکید کرده بود.

چاپ این مطلب
به اشتراک بگذارید