شنبه, 5 اسفند , 1396 برابر با Saturday,24 February,2018
وخامت حال زندانی سیاسی اعتصابی علیرضا گلی پور در بند هشت زندان اوین .

وخامت حال زندانی سیاسی اعتصابی علیرضا گلی پور در بند هشت زندان اوین .

علیرضا گلی‌پور، زندانی سیاسی محبوس در بند 8 زندان اوین، پس از دوهفته اعتصاب غذا هم اکنون در وضعیت نامساعد جسمانی به سرمی‌برد.

علیرضا گلیپور که از ۲۰ مهرماه 96 در اعتراض به وضعیت بلاتکلیف خود دست به اعتصاب غذا زده است، طی روزهای اخیر در بند هشت اوین دچار خونریزی گشته و چندین بار به بهداری زندان منتقل شده است؛ این زندانی سیاسی طی این مدت بیش از ۱۶ کیلوگرم کاهش وزن داشته و با افت شدید فشار نیز روبه رو بوده است.

گفتنی است که علیرغم وخامت حال و تداوم اعتصاب غذای این زندانی مقاوم دژخیمان تا کنون اقدامی برای رسیدگی به پرونده وی نکرده‌اند.

بیشتر بدانیم :  علیرضا گلیپور، متولد ۱۳۶۵، ساکن تهران و دانشجوی مخابرات و کارمند وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در مهرماه ۱۳۹۱ از سوی ماموران وزارت اطلاعات دستگیر شد.
او از زمان بازداشت تا اردبیهشت ماه ۱۳۹۴ از حق داشتن وکیل محروم بوده است. اولین جلسه دادگاه او در روز ۲۱ تیرماه ۱۳۹۴ تشکیل شد، جلسه بعدی که قرار بود در تاریخ ۲۵ آبان ماه  برگزار شود به زمان دیگری موکول شد. این جلسه نهایتا در تاریخ ۱۵ فروردین ماه ۱۳۹۵ برگزار شد. علیرضا گلیپپور ۲۶ اردیبهشت همان سال به ۳۹ سال و ۹ ماه حبس و ۱۷۳ ضربه شلاق محکوم شد، 

چاپ این مطلب
به اشتراک بگذارید