شنبه, 5 اسفند , 1396 برابر با Saturday,24 February,2018
“یک راد مرد بزرگ ایران به دیار باقی‌ شتافت “

“یک راد مرد بزرگ ایران به دیار باقی‌ شتافت “

طاهر احمد زاده بی‌ شک یکی‌ از  ستمدیده‌ترین رجل سیاسی تاریخ معاصر ایران است  این زندانی خوشنام دو نظام شاه و شیخ در نظام شاهنشاهی دو فرزند خود مسعود و مجید  و در نظام شیخان فرزند دیگرش مجتبی‌ را فدیه راه آزادی مردم ایران کرد . احمدزاده در مقابل کود تای خمینی در سال ۱۳۶۰ به همان  محکمی ایستاد که در مقابل کودتا علیه مصدق ایستاده بود .

مرحوم احمد زاده  بعد از انقلاب ضد سلطنتی بمانند میلیون‌ها ایرانی‌ بر این تصور بود  که ظلم و ستم از ایران رخت بر بسته اما خیلی‌ زود فهمید که چنین نیست به همین خاطر از شغل حکومتی که داشت (استانداری مشهد ) استعفا داد تا دستانش به خون جوانان ایران آلوده نشود.

 این رجل سیاسی مردمی بزودی از طرف رژیم آخوندی دستگیر و روانه  زندان اوین شد و مورد شدید‌ترین شکنجه‌ها توسط بی‌ مقدار‌ترین مردمان قرار گرفت .بعضی‌ از اعضای اتحاد زندانیان سیاسی ایران گواهی می‌دهند که شاهد شکنجه این راد مرد بزرگ بوده‌اند . او سالهای متمادی زیر ظلم حکومت آخوندی در حصر خانگی زیست اما هیچگاه با این حکومت  سازش  نکرد و تا آخرین روزهای  عمرش یک عصیانگر  سازش ناپذیر باقی‌ ماند .

اتحاد زندانیان سیاسی ایران فقدان این بزرگ مرد مبارز  را به  همه  آزادی خواهان، به مردم ایران و به خانواده آن مرحوم تسلیت گفته و برای روح بزرگش آرامش آرزو می‌کند .باشد تا در فردای پیروزی  ایران زمین تجلیلی در خور از این مبارز نستوه و فرزندان شهیدش بعمل  بیاوریم.

اتحاد زندانیان سیاسی ایران
11 آذر 1396 / 2 دسامبر 2017

چاپ این مطلب
به اشتراک بگذارید